MİSTİK DOĞU (3 Gün)

24 Şubat 2023 - 26 Şubat 2023

Kişi Başı 5250 TL

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  12 / 15
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Konaklama (Sabah kahvaltısı, akşam yemeği)
 • Ara transferler
 • Rehberlik
 • Seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak biletleri
 • ilk gün kahvaltı
 • öğle yemekleri
 • otel extraları
 • alışverişler
 1. 1. Gün Antep/Zeugma

  Sabah uçağı ile İstanbul’dan hareket sonrası Gaziantep’e varış. Bu günkü gezi programımız; Kahvaltı: Detay tur öncesinde bildirilecektir. Zeugma Mozaik ve Arkeloji Müzesi: Öncesinde Fırat’ın en dar noktalarından birisinde olan zenginliğin ve refahın simgesi Zeugma Antik Kenti’nden kazılar sonucu çıkarılan mozaiklerin sergilendiği müze; İçerisinde olan oldukça ince mozaikler ile dünyada sayılı mozaik müzelerinden birisidir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde etkileyici hikayeler dinleyeceksiniz. Öğlen Yemeği: Küşnemeci Halil Usta – Küşneme, Simit Kebabı, Kaşık Salata Bey Mahallesi: Geleneksel Gaziantep sivil mimarisinin özelliklerini en iyi veren yerleşim olan mahalle dar sokakları, müzeleri (Atatürk Müzesi, Oyuncak Müzesi) ve kafeleri ile (Nazaretyan Evi – Papirüs Kafe) eskinin yeniden canlanmış hali olarak karşımızda olacak. Serbest Alışveriş Molası: Bakırcılar, Yemeniciler, Almacı Pazarı ( Bahartçılar ) gibi birçok çarşının aynı küçük meydanı paylaştığı ve ünlü Tahmis Kahvesinde dinlenme imkanı da bulabileceğiniz serbest zaman sonrası otelimize hareket edeceğiz. Baklava: Koçak Baklava ziyareti. Konaklama: Tuğcan Otel Akşam Yemeği: Aşina Restaurant (Yöresel Yemekler)

 2. 2. Gün Halfeti/Urfa

  Sabah erken kalkanlarla birlikte geleneksel Beyran ( Et Paçası – Çorba ) ve Katmer Halfeti ve Birecik Barajı Tekne Turu: Şanlıurfa’dan ayrılarak ulaştığımız Halfeti’ni 1999 yılında Birecik Barajı’nın tamamlanması ardından 2000 yılında büyük bölümü sular altında kalmıştır. Sadece Halfeti ilçesi değil aynı zamanda birçok köy ya tamamen ya büyük kısmı sular altında kalmıştır. Halfeti’den bineceğimiz teknemiz ile yaptığımız Birecik Barajı tekne turumuzda sular altında kalan ve minaresi bugün su üsteünde bir anıt gibi duran Savaşan (Belasor) Köyü ve Rumkale’yi görebileceğiz. Sonrasında Halfeti’de verdiğimiz yeterli zaman ardından Havalimanı’na giderek turumuzu sonlandıracağız. Kelaynak Kuşları Koruma İstasyonu: Fırat kenarında olan istasyon yaşam zincirinin önemli bir parçasının kopmaması için Orman Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan bir koruma alanı. Bugün dünya üzerindeki toplam popülasyonu 300 taneyi bulmayan kelaynakların korunduğu tek yerdir. Öğlen Yemeği: Şanlıufa – Culcuoğlu Kebap ve Baklava Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak. Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler. Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz. Verilen zaman sonrası lobide buluşma sonrası yemekli Sıra Gecemiz başlayacak. Sıra Gecesi (Yemekli): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 Saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz. Konaklama: Manici Butik Otel Akşam Yemeği: Sıra Gecesi sırasında yukarıda yazılmış olan menü alınacaktır.

 3. 3. Gün Urfa

  Sabah kahvaltımız ardından Şanlıurfa programımıza başlamak için belirlenen saatte otelimizden ayrılacağız. Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek. Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak. Öğlen Yemeği: Çulcuoğlu Restoran: Çorbalar, Salatalar, Kebap Çeşitleri, Tatlı Çeşitleri Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkeolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir. Dönüş ve Tur Bitimi: Program sonrası Şanlıurfa GAP Havalimanı’na hareket ev uçak ile İstanbul’a ulaşım.

TUR NOTLARI
  Program; Güneydoğu'nun en güzel noktalarını kapsayan kısa bir programdır. Daha uzun bir programla gezmek isterseniz bağlantıya geçebilirsiniz. Mevsim koşullarına göre giyim kuşam malzemelerini hazırlamanız gerekebilir.
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
24 Şubat 2023
26 Şubat 2023
Açık
5250 TL
21 Nisan 2023
23 Nisan 2023
Açık
5250 TL