KIŞ MASALI:KARS (3 Gün)

10 Şubat 2023 - 12 Şubat 2023

Kişi Başı 5750 TL

Programa katılmak isteyenler, uçakla Kars havalimanına ya da Doğu Expresi ile Kars'a gelebilir, kişisel tercihe göre. Ancak programın başlayacağı sabah en geç 9 ya da 9.30'da hareket edilmelidir. Gelişlerin program başlama gününe göre ayarlanması gerekir.
Kars merkezde alışveriş için zaman ayrılacaktır. 
Kötü hava koşulları oluşursa programda değişiklik yapılabilir.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  10 / 14
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Konaklama, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, Kars içi tüm transferler, seyahat sigortası, rehberlik
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak ve tren biletleri
 • Müze ve ören yeri girişleri, otel extraları, kişisel alışverişler.
 • Son gün öğle yemeği
 1. KARS / KLASİK KARS ŞEHİR TURU

  Kars Havalimanı’na inişimizi takiben Kars merkez turumuzu gerçekleştirmek için havalimanından merkeze geleceğiz. Buradaki turumuzda;

  Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.

  Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek. Tarihi Kars’ı buradan izlemek ayrı bir keyif.

  Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.

  Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. Aynı zamanda geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar peynirini de satın alabilirsiniz.

  Konaklama: Keyifli yorgunluk sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Kars Park Hote’deveya Kars Kale Hotel’de.

 2. KARS VE ÇEVRESİ TURU

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından gezimize başlayacağız. İlk durağımız kış sporlarının merkezi olan Sarıkamış. Burada dileyen misafirlerimiz telesiyejlere binerek orman ve kar birlikteliğinin büyüsüne yaşayabilirler. Sarıkamış ziyareti sonrasında ise Unesco Dünya Kültü Mirası Listesi’nde olan antik kentimiz Ani’ye olacak.

  Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;

  Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Keçel Kilise, Büyük Katedral

  Konaklama: Yoğun geçen ikinci günümüzün sonrası otelimize ulaşacağız. Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Otelde.

 3. ÇILDIR GÖLÜ VE DÖNÜŞ

  Çıldır Gölü: Ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde kızakla gezinebilir, beyaz güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz.

  Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız. Öğlen yemeği sonrasında ise havalimanına hareket ediyoruz.

TUR NOTLARI

  Programa başlamadan evvel havayolu ya da trenle gelmek isteyenlere bilgi verilmesi için en az 15 gün evvelden rezervasyonun konfirme edilmesi gerekmektedir.

   

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
10 Şubat 2023
12 Şubat 2023
Açık
5750 TL
24 Şubat 2023
26 Şubat 2023
Açık
5750 TL
10 Mart 2023
12 Mart 2023
Açık
5750 TL