HEMŞİN YAYLALARI (7 Gün)

08 Haziran 2024 - 14 Haziran 2024

Kişi Başı 17500 TL

Kaçkar Dağları eteklerinde kurulmuş büyüklü küçüklü onlarca yaylanın içinden bir tercih yapmak çok zor. Ancak bizim için Palovit Vadisi üzerinden yükselen Sal, Pokut, Hazindağ, Amlakit ve Samistal yaylalarının ayrı bir yeri var. Kaçkar Dağları ekosistemi içinde yer alan yaylalar gurbetçi Hemşinliler ve Lazlar’ın büyük bir bölümünün yazlarını geçirdiği, eskiden çokça hayvanlarıyla birlikte göç ettiği bir alanken şimdilerde sayfiye olarak kullanılıyor. Çamlıhemşin ilçe merkezinin içerisinden geçip sola sapıldığında Hala Deresi boyunca uzanan köylerin yukarısında adını kaplıca turizmiyle duyurmuş Ayder’in yanı sıra Kavrun, Ceymakcur, Paakçur, Huser ve Avusor gibi yaylaları görmek mümkün. Çamlıhemşin’den Fırtına Vadisi’ne doğru devam edildiğinde ise Çat’tan başlayarak Elevit, Haçevanak, Karunç, Trovit, Palovit, Apevanak gibi yaylaları dolaşmak mümkün. Bir de Verçenik tarafı var ki, o daha da ulaşılmaz görüntüsüyle insanı cezp ediyor. Yaklaşık 50 km.lik bir yolla ulaşılan bu masalsı güzergâhta Başhemşin, Başyayla, Kale, Çiçekli gibi yerleşkelere ulaşmak mümkün… “Hemşin yaylalarında yattum uyuyamadum, aradum sevduğumi daha dayanamadum…” türküsü kulaklarımızda; yollara dökülüyoruz…Bizi çağıran yükseklerin çağrısıyla, yayla yayla gezip, bulutlara arkadaş olacağız bu programla. Yapmanız gereken, kendinize bulutlara yoldaş etmek için, programı dikkatlice okuyup, bize haber vermeniz…

 • Zorluk Derecesi Rota
  ORTA
 • Kişi Sayısı Min / Max
  10 / 14
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Konaklama (Sabah kahvaltısı, akşam yemeği)
 • Bütün ara transferler (Havalimanından alış ve alana bırakış dahil)
 • Organizasyon bedeli
 • Seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak biletleri
 • İlk gün kahvaltısı, öğle yemekleri ve kumanyalar
 • Elimizde olmayacak nedenlerden dolayı program değişikliğinden kaynaklanan giderler
 • Kişisel masraflar ve eğlence giderleri
 • Tur sırasında ekstra masraflarınız.
 1. ÇAMLIHEMŞİN-GİTO-BADARA HAVALİMANI TRANSFER/ÇAT ŞİMŞİR ORMANI/GİTO YAYLASI

  Rize-Artvin havaalanında sizi karşıladıktan ve Fırtına Vadisi’ne giriş yaptıktan sonra ilk günümüz, “Akar Hemşin deresi/at düzüne göl olur” türküsünün geçtiği yerde geçiyor; Çat Vadisi, muhtemelen Fırtına Vadisi’nin en el değmemiş yerlerinden biri. Çat’ta biraz oyalandıktan sonra Çat Vadisi’nin ve dahi dünyanın tek anıt ormanına götürüyoruz sizi, tabii ki bu anıt orman şimşir ağaçlarına ait. Kendinizi Yüzüklerin Efendisi’nin bir sahnesinde hissetmeniz olası. Şimşir ormanlarını gördükten sonraki durağımız ise Gito. Hemşin yaylalarının en geniş manzarasına sahip üç yaylasından biri. Bir tarafta Altıparmak’larda fırtına izleyip, diğer tarafta günbatımını izlemeniz olası ender yerlerden, dikkat bağımlılık yapabilir.

 2. VERÇENİK/BUZUL GÖLLERİ VERÇENİK BUZUL GÖLLERİ

  Kaçkarlar'ın ikinci büyük zirvesi Verçenik zirvesinin etrafındaki buzul göllerine tırmanacağız bugün...Eğer hava şartları çıkış imkanı tanımazsa rotamız Çiçekli ve Kale yaylaları...

 3. SAMİSTAL-AMLAKİT ELEVİT-TROVİT-AŞIT- APİVANAK YAYLASI

  Sabah Çat’a veda ediyoruz ve Elevit yaylası üzerinden Palovit yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Palovit’ten sonraki durağımız Doğu Karadeniz’in en yüksek yaylalarından Samistal. Yaklaşık 3 bin metreye doğru çıkıyoruz, Samistal'da yüzyıllık evlerin gölgesinde ruhumuzu dinlendirip, yemek molası verdikten sonra  Amlakit’e doğru inişe geçiyoruz

 4. KOTENÇUR AMLAKİT-KOTENÇUR

  Amlakit yaylasından sabah yukarı Amlakit yaylasına doğru yol alıyoruz. Kotençur isimli bu yayladan Kaçkarlar’ı doyasıya seyrediyoruz. Alpin çayırlıklar ve kumar çalılarının sardığı bu enfes yükseltiden Tatar dağlarına ve Kermukereç gölüne doğru bir yürüyüş daha yapıyoruz. Ardından Amlakit yaylasına doğru yol alıyoruz.

 5. HAZİNDAĞ HAZİNDAĞ-İPEK YOLU-POKUT

  Amlakit’ten ayrılıp, sabah orman patikasından kadim bir yolu takip ederek Hazindağ yaylasına varıyoruz. Hazindağ yaylasında molalandıktan sonra Pokut yaylasına doğru yol alıyoruz. Pokut’tan Kaçkarlar’ı ve bazı yürüdüğümüz yolları seyre dalıyoruz, bir taraftan da şanlıysak bulutdeniziyle günbatımını izlemek için Sal yaylasına doğru yol alıyoruz.

 6. POKUT POKUTSAL

  Pokut’ta güzel bir sabah kahvaltısının ardından; Sal yaylasına doğru bir yürüyüş yapıyoruz. Civar yerleri gezip, öğle yemeğimizi aldıktan sonra, dinlenmek için kendimize zaman ayırıyoruz. Akşam çayımızın ardından eğer hava açıksa günbatımı için yaylanın yukarılarına çıkıyoruz.

 7. SAL ÇİNÇİVA KÖYÜ—HAVALİMANI TRANSFERİ

  Son sabahımız; kahvaltının ardından Çinçiva köyüne inip, burayı geziyoruz. Ardından bir yerel mutfak şölen ile vadiye veda edip; kısa bir alışveriş molasının akabinde sizi Rize havalimanından uğurluyoruz.

TUR NOTLARI

  Konaklama bilgileri 1-2. GÜN: Toşi Bungalov/Çat 3-4. GÜN: Ufuk Pansiyon/Amlakit 5-6. GÜN: Tanevit Dağ Evi/Pokut Yemekler: Duruma göre kumanya ya da yayla evlerinde öğle yemeği şeklinde alınacak. Yürüyüş:
  Günde maksimum 2-4 saat arası yürüyüşler olacak.

  Rize/Artvin havaalanı buluşma saati ilk gün için sabah 9.00-9.30 arasında, dönüş günü için de 17.00'den sonraki uçaklara ayarlanmış olmalıdır.

  Yaylalarda Bakkal, market gibi yerler yok, bu yüzden merkezlerden bu ihtiyaçları karşılamanız gerekmektedir;  gerekli bilgilendirmeler tur içerisinde yapacaktır.

  Rezervasyonda tur bedelinin dörtte biri kapora olarak yatırılmalıdır.

  Rezervasyon iptali 10 gün öncesine kadar iade edilir.  Tura bir hafta kala ücret iade edilmez.
  Tur ücretleri iki taksitle ya da peşin olarak ödenir, kredi kartı geçerli değildir.
  Tur Rehberi hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
08 Haziran 2024
14 Haziran 2024
Açık
17500 TL
15 Haziran 2024
21 Haziran 2024
Açık
17500 TL
22 Haziran 2024
28 Haziran 2024
Açık
17500 TL
29 Haziran 2024
05 Temmuz 2024
Açık
17500 TL
06 Temmuz 2024
12 Temmuz 2024
Açık
17500 TL
13 Temmuz 2024
19 Temmuz 2024
Açık
17500 TL
20 Temmuz 2024
26 Temmuz 2024
Açık
17500 TL
27 Temmuz 2024
02 Ağustos 2024
Açık
17500 TL
03 Ağustos 2024
09 Ağustos 2024
Açık
17500 TL
10 Ağustos 2024
16 Ağustos 2024
Açık
17500 TL
17 Ağustos 2024
23 Ağustos 2024
Açık
17500 TL
24 Ağustos 2024
30 Ağustos 2024
Açık
17500 TL