SONBAHAR FIRTINASI (5 Gün)

11 Eylül 2024 - 15 Eylül 2024

Kişi Başı 17500 TL

Ne demiş şair, “yüce karlı dağların bile selam durduğu o güzelim kent…” Trabzon’dasınız ama sizi ötelere çağıran bir davet var. Trabzon’dan iki saatlik bilemediniz üç saatlik bir yolculukla Ayder’e doğru yol alıyorsunuz. Ardeşen’e doğru Kaçkarlar’ı göreceksiniz, sakın şaşırmayın. Kaçkarlar’daki mevsim dünüşüme Fırtına Vadisi boyunca tanık olacağınız bir masalın peşine düştünüz, e iyi de ettiniz. Belki her yerde sonbahar güzeldir ama burayı görmemişseniz en iyisini yaşamamışsınız demektir. Kendini doğaya koşulsuz teslim etmek isteyenlere özel bir tur.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  8 / 10
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Bütün ara transferler
 • Konaklama ( Sabah kahvaltı ve akşam yemeği)
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik ve organizasyon
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak bileti
 • Elimizde olmayacak nedenlerden dolayı program değişikliğinden kaynaklanan giderler
 • Kişisel masraflar ve eğlence giderleri
 • Tur sırasında ekstra masraflarınız.
 • yemeklerdeki soft içeçekler
 • zipline
 • İlk gün kahvaltısı ve tüm öğle yemekleri
 1. RİZE HAVALİMANI KARŞILAMA-ÇAMLIHEMŞİN-GİTO VE BADARA Çamlıhemşin

  İlk günün heyecanı bir başka olur. Rize'ye indiniz, ilk heyecan başladı. Öncelikle sizi kendinize getirecek güzel bir kahvaltı için Fırtına Vadisi'ndeki sürpriz mekanımıza götürüyoruz. Kahvaltı bitiminde sizi Fırtına Vadisi’nin yukarılarına  doğru yol alıyoruz. Sonbaharın ilk demlerini yaşamaya başlıyorsunuz. Bugünkü duraklarımız Gito ve Badara yaylaları. Bu yaylalarda aktivitelerimizi tamamlayıp, akşam konaklama için pansiyonumuza dönüyoruz.

 2. POKUT VE SAL YAYLALARI POKUTSAL

  Bu kez de Kaçkarlar’ı 360 derece görebileceğiniz yaylalara doğru alıyoruz. Pokutsal olarak anılan bu yaylaların kutsallığı nerden geliyor bilinmez ama her daim en çok görülesi yerlerden oldular . O nedenle siz görmeseniz ayıp olurdu. Sal yaylası bir düzlükte kurulmuş, Pokut ise bir sırtın üstüne. Birbirlerine yüzyıllardır komşuluk ediyorlar iyi kötü… Ama gelenleri büyüledikleri aşikâr. Tabii bununla da sınırlı değil, gördükleriniz bütün bir Kaçkar’ın sıkıştırılmış hali gibi, nerdeyse her yeri görüyorsunuz. Pokut ve Sal'dan ayrıldıktan sonra dileyenleri Çulina köyüne 400 metre yükseklikten geçen teleferikle karşıya iletiyoruz. Bu aktiviteyi dileyenler yapabilecektir. Burada çay molası verip, tekrar otele dönüş yapıyoruz.

 3. ÇAT VADİSİNDEN ELEVİTE ZİLKALE,PALOVİT, ÇAT,ELEVİT

  Boydan boya bir Fırtına günü bugün. Öncelikle eski bir Ceneviz kalesi olan Zilkale’ye uğruyoruz, Fırtına deresini yukarıdan izliyoruz. Sonra Türkiye’nin yağmur ormanları niteliğindeki Palovit vadisine dalıyoruz. Bu vadide kısa bir yürüyüş yapacağız ki ormanların zenginliğini görebilelim. Sonra da Çat köyüne gidiyoruz. Çat köyü, iki derenin “çat”tığı yani karşılaştığı yerde, o nedenle geniş mi geniş, Milka reklamında İsviçre Alpleri diye yutturulan yer de Çat’ın ta kendisidir. Gerisini siz düşünün artık. Çat'tan sonraki durağımız ise 1800 rakımlı Elevit yaylası. Elevit'te kısa bir tur attıktan sonra, pansiyonumuza dönüş yapıyoruz.

 4. KOTENÇUR VE AMLAKİT YAYLALARI AMLAKİT KOTENÇUR

  Sabah kahvaltımızın ardından önce Kotençur yaylasına çıkmak için Amlakit yaylasına geçeceğiz. Yürüyüşümüz yaklaşık bir saat sürecek. Dönüşte Amlakit yaylasında güzel bir öğle yemeği ardından ormanlara doğru yürüyeceğiz.

 5. KONAKLAR VE DÖNÜŞ SİYAMKAR/RİZE

  Sabah kahvaltımızın ardından, sizi vadinin en güzel konaklarının olduğu bölge ve eski değirmenlere götüreceğiz. Kısa bir orman parkurunun ardından, yine öğle yemeği molası vererek, farklı köylerde programımızı sürdüreceğiz.
  Sonrası havalimanı transferi ile sizleri uğurlayacağız.

TUR NOTLARI

  Konaklama: Taş Mektep Otel

  Yeme içme: yerel mutfak ve kumanya

  Ulaşım: Geniş ve rahat minibüsler

  Yürüyüş: maksimum 2-4 saat arası.

  Malzeme: Mevsim koşullarına göre yedek ayakkabı, çorap, sırt çantası.

  Havaalanı buluşma saati sabah 8.00-8.30, dönüş için de  en son 15.00'de havaalanında olacak şekilde ayarlanmalıdır.

   

   

  Yaylalarda Bakkal, market gibi yerler yok olsa bile imkanları kısıtlı bu yüzden merkezlerden bu ihtiyaçları karşılamanız gerekmektedir; rehberimiz gerekli bilgilendirmeleri tur içerisinde yapacaktır.
  Rezervasyon iptali 10 gün öncesine kadar iade edilir. Tura 1 hafta  kala ücret iade edilmez.
  Tur ücretleri iki taksitle, peşin olarak ödenir, kredi kartı geçerli değildir.
  Tur Rehberi hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
11 Eylül 2024
15 Eylül 2024
Açık
17500 TL
18 Eylül 2024
22 Eylül 2024
Açık
17500 TL
25 Eylül 2024
29 Eylül 2024
Açık
17500 TL
02 Ekim 2024
06 Ekim 2024
Açık
17500 TL
16 Ekim 2024
20 Ekim 2024
Açık
17500 TL