MİSTİK DOĞU (3 Gün)

06 Eylül 2024 - 08 Eylül 2024

Kişi Başı 14500 TL

Bir başka Doğu Anadolu programımız olan Mistik Doğu'da; Urfa'nın ve Nemrut'un izinde görülmesi gereken en özel yerleri görecek, yerel kültüre tanıklık edecek ve güzel anılarla geri döneceğiz. Yenilenmiş bu programımızı Megaron Tur'la birlikte yapıyoruz.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  12 / 15
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Konaklama (Sabah kahvaltısı)
 • Ara transferler
 • Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Lisanlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak biletleri
 • Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Tüm Öğlen Yemekleri
 • Tüm Akşam Yemekleri
 • Tüm yemeklerde ve otelde alınabilecek olan ekstra yiyecek ve içecek ücretleri
 • Kişisel Harcamalar
 1. Adıyaman, Cendere Köprüsü, Arsemeia, Nemrut Dağı Antep/Zeugma

  Adıyaman Havalimanı'nda buluşuyor ve ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası minibüsler ile hareket ederek turumuza başlıyoruz.

  Karakuş Tümülüsü: Kahta İlçesi’ni geçtikten hemen sonra göreceğimiz Tümülüs tipi mezar Kommagene Krallığı kraliçeleri için yapılmış olup ve çevresine yerleştirilmiş simgesel sütunlar ile günümüze kadar abide özelliğini sürdürmektedir. Rehber eşliğinde yapacağımız gezi sonrası Cendere Köprüsü’ne minibüsümüz ile devam edeceğiz.

  Cendere Köprüsü (Septimus Severus Köprüsü): Roma İmparatoru Septimus Severus Döneminde emir verilerek yaptırılan köprü mimarisi açısından Roma Döneminin dünya üzerinde nadir kalan eserlerinden birisidir. Cendere Çayı’nın oluşturduğu muhteşem bir manzara eşliğinde gördüğümüz köprü sonrası Yeni Kale, Eski Kahta, Arsemeia üzerinden Nemrut Dağı’na yolculuğumuz başlayacak.

  Nemrut Dağı: Minibüslerle ulaştığımız karşılama merkezinde vereceğimiz mola sonrasında servislerin bizi ulaştırmış olduğu Nemrut Dağı’nın eteğinden başlayıp yaklaşık 1 saat kadar sürecek olan ortalama zor yürüyüş sonrasında ulaştığımız Doğu Terasında ilk olarak tahtlarda oturan tanrı heykelleri ve keşfediliş hikayesi ile ilgili rehberimizden bilgi aldıktan sonra Batı Terasına geçerek muhteşem Toroslar manzarası eşliğinde buradaki heykel sırasını da gördükten sonra programımızı bitirerek  Şanlıurfa’da bulunan otelimize hareket edeceğiz.

  Not1: Nemrut Dağı sıcaklık farkının (gece ve gündüz / mevsimsel) fazla olduğu yerlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli yağmurluk, polar, eldiven, bere ve sıcak tutacak kışlık kıyafetlerin yanınızda olmasını tavsiye ederiz.

  Not2: Adıyaman’da konaklama ihtimalimiz bulunmadığından dolayı Nemrut Dağı programını gün batımı / gün doğumu görecek şekilde organize edememekteyiz. Program yapılabilmesine rağmen batış veya doğuş gerçekleştirilememektedir.

  Konaklama: Şanlıurfa

  Öğlen Yemeği: Kahta – Neşet’in Yeri

  Akşam Yemeği: Serbest - Ekstra

 2. Şanlıurfa, Göbeklitepe, Şanlıurfa ve Haleplibahçe Arkeoloji Müzesi, Balıklıgöl, Gümrükhan Halfeti/Urfa

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile turumuza başlayacağız

  Göbeklitepe: Anımıza kadar bulunan en eski ibadet mekânı olup arkolojik sistemi tamamen değiştirme, yenileme anlayışına sokmuştur. Halen arkeolojik açıdan en büyük sorunsallardan birisidir. Ayrı dönemlerde yapılmış yuvarlak planlı tapınakların tek bir dönemde insan üstü bir güç ile toprağa gömülmesi ile günümüze kadar sağlam gelmiştir. Kazılarının halen devam ettiği kült alanı verdiği küçük buluntu ile de önemlidir.

  Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi: Ülkemizin en yeni ve değerli müzelerinden birisi olup insanlığın gelişim <çağlarını bir zaman geçidi olarak gösteren müze, içerisinde bulunan çok değerli tarihi eserlerle dünyanın da en önemli müzelerinden birisidir. Oldukça etkileyici bir sergileme anlayışı olan müzede ünik eserlerin yanısıra Paleolitik, Neolitik, Kalkolitik, Tunç Çağları özelinde insanlık gelişimi oldukça iyi yansıtılmıştır. Müzede olan canlandırmalar ise sizlere geçmiş zaman içerisinde bulunma hissi verecek.

  Haleplibahçe Mozaik Müzesi: ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden birisidir. Oldukça kaliteli mozaik eserlerin bulunduğu müzede, Thetis, Amazonlar Avlanırken, Geometrik ve Bitkisel Mozaikler oldukça ilginizi çekecek. Kaçırıldıktan sonra bulunup getirilen Orpheus Mozaiği ise müze çıkışında bizleri bekliyor olacak.

  Balıklıgöl: Eski dönmeler dahil olmak üzere günümüzde de en önemli kült alanlarından bir tanesidir. Birçok semavi dine ait mekânın çevresinde olduğu Balıklıgöl, semavi dinlerin ortak ata olarak kabul ettiği ve en bilinen hikayesinden dolayı makam olarakta bilinmektedir. Hz. İbrahim Makamı, Rızvaniye Camii, Ayn Zeliha Gölü, Dergâh Camii, Hz. İbrahim’in Doğduğu Mağara Balıklıgöl çevresinde görebileceğimiz yapılar olacak. Zamanın bitimi sonrası otelimize hareket edeceğiz.

  Gümrük Han: Urfa Kapalı Çarşı’ları içindeki en otantik mekanlardan birisidir. Osmanlı döneminde yapılmış olan han halen ticari bir merkezdir. Atriumlu avlusu ise oturma alanıdır. Verilen yeterli serbest zamanda dileyen misafirlerimiz çarşılarda alışveriş yapabilirler, dileyenler ise otantik Gümrük Han’da mırra, menengiç kahvesi gibi geleneksel içeceklerini alıp serbest zamanın tadını çıkarabilirler.

  Sıra Gecesi(EXTRA): 6-8 kişilik müzik ekibinin çalıp söylediği geleneksel türküler eşliğinde yapılacak olan 2,5 saat kadar devam edecek sıra gecesinde eğlenceli anlar geçireceksiniz. Sıra gecesi öncesi rehber tarafından gidilecek mekan ve fiyat konusunda bilgi verilecektir.

  Konaklama: Şanlıurfa

  Öğlen Yemeği: Şanlıurfa

  Akşam Yemeği: Serbest - Ekstra

 3. Şanlıurfa, Harran, Gümrük Han, Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Otantik Çarşıları Urfa

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası aracımız ile son günkü turumuza başlayacağız.

  Harran: Eski metinlerde bile ismini aynı geçtiği bu merkez Semavi dinlerin en önemli mekanlarından birisidir. Arkeoloji, Sanat Tarihi ve Tarihsel açıdan çok önemli mekanları barındırmaktadır ve bugün Kültür Bakanlığına bağlı bir açık hava müzesidir. Bu alan içerisinde bulunan Surlar, İç Kale, Harran Höyük, Harran Ulu Camii (Üniversite) ve geleneksel yapı olan Kümbet Evler görebileceğimiz yerler olacak. Kümbet evler içerisinde vereceğimiz molada geleneksel kıyafetler giyip fotoğraf çektirebilir ve keyifli bir dinlenme molası geçirebilirsiniz.

  Zeugma Mozaik ve Arkeoloji Müzesi: Öncesinde Fırat’ın en dar noktalarından birisinde olan zenginliğin ve refahın simgesi Zeugma Antik Kenti’nden kazılar sonucu çıkarılan mozaiklerin sergilendiği müze; İçerisinde olan oldukça ince mozaikler ile dünyada sayılı mozaik müzelerinden birisidir. Rehberimizin anlatımları eşliğinde etkileyici hikayeler dinleyeceksiniz

  Serbest Alışveriş Molası: Bakırcılar, Yemeniciler, Almacı Pazarı ( Baharatçılar ) gibi birçok çarşının aynı küçük meydanı paylaştığı ve ünlü Tahmis Kahvesinde dinlenme imkanı da bulabileceğiniz serbest zaman sonrası otelimize hareket edeceğiz.

  Baklava: Koçak Baklava ziyareti sonrasında Gaziantep Havalimanı’na giderek turumuzu sonlandıracağız.

  Öğlen Yemeği: Şanlıurfa

  Akşam Yemeği: Serbest – Ekstra

TUR NOTLARI
  Program; Güneydoğu'nun en güzel noktalarını kapsayan kısa bir programdır. Daha uzun bir programla gezmek isterseniz bağlantıya geçebilirsiniz. Mevsim koşullarına göre giyim kuşam malzemelerini hazırlamanız gerekebilir.

  GİDİŞ VE DÖNÜŞ UÇAK DETAYLARI:

  GİDİŞ

  CUMA / S. GÖKÇEN HAVALİMANI – ADIYAMAN HAVALİMANI: 07:50 – 09:30 (PEGASUS)

  DÖNÜŞ

  PAZAR / GAZİANTEP OĞUZELİ HAVALİMANI – İSTANBUL YENİ HAVALİMANI: 20:300 -22:20 (THY)

  PAZAR / GAZİANTEP OĞUZELİ HAVALİMANI – İST. S. GÖKÇEN HAVALİMANI: 22:25 – 00:10 (PGS)

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
06 Eylül 2024
08 Eylül 2024
Açık
14500 TL