MUNZUR’DAN EĞİN’E (4 Gün)

05 Eylül 2024 - 08 Eylül 2024

Kişi Başı 17500 TL

Bambaşka bir coğrafya bir deneyimi...
Munzur'un dağlarında, Dersim'in sokaklarında eşsiz bir deneyim...

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  6 / 10
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak biletleri
 • Konaklama (Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği)
 • Ara transferler
 • Rehberlik ve organizasyonlar
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Öğle yemekleri
 • Otel extraları
 1. ERZİNCAN HAVALİMANI BULUŞMA-PÜLÜMÜR ERZİNCAN  Uçak ile Erzincan’a iniş sonrası havalimanında tur rehberimiz ve aracımız ile buluşarak Sonrasında ise Pülümür Çayı’nın içinden geçtiği Pülümür Vadisi boyunca ilerleyeceğiz. Kutu deresinde, doğal güzellik içinde aldığımız öğlen yemeği ve doğa ile baş başa  geçireceğimiz zamanın ardından  aracımız ile hareket ederek Pülümür’ e ulaşacağız. Pülümür’de ziyaret edeceğimiz Pülümür Bellek ve Kültür Evi bölgenin son yüzyılını gösteren fotoğraf ve bilgi tabelaları ile donatılmış durumda. Buradan aynı zamanda bölgenin ballarını da a tadıp satın alabilirsiniz. Sonraki durağımız ise bölgenin en önemli inanç ve ziyaret merkezlerinden birisi olan Düzgün Baba Dağı ve Cemevi ziyareti olacak. Program bitimi sonrasında ise Tunceli’de bulunan otelimize hareket edeceğiz.

 2. MUNZUR VADİSİ MUNZUR

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından ilk gezi noktamız bölge halkı için en fazla ziyaret edilen kutsal mekanlardan birisi olan Ana Fatma Ziyareti olacak. Sonraki durağımız ise Munzur Çayı kıyısında olan Halvori Gözeleri olacak. Yok üzerinde inip keyifli bir kısa patika yolculuğu ile ulaştığımız gözelerde verdiğimiz serbest zaman sonrası Munzur Çayı'nın hayat verdiği heybetli vadi boyunda yol almaya devam edeceğiz. Munzur Çayı üzerinde asma köprü molası sonrasında ki durağımız ise
  Munzur Baba ziyareti ve Munzur Gözeleri olacak. Burada geçireceğimiz zaman sonrası Turnceli'nşn en büyük ilçelerinden birisi olan Ovacık'a geri dönerek öğlen yemeği için mola vereceğiz. Tekrar Munzur Çayı'nın takip ederek Tunceli' ye dönerek Tunceli Cemevi ziyaretini gerçekleştirip günümüzün son gezi noktası olacak olan yeni açılan Tunceli Müzesi'ne uğrayarak bölgenin arkeolojik ve etnoğrafik altyapısını göreceğiz. Program bitimi sonrası otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 3. PERTEK-ÇEMİŞGEZEK

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından 1 saatlik yolculuk sonrası Pertek’e ulaşacağız. Pertek Kalesi’ni panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra ise eski yerleşimi baraj altında kalmış olan Pertek’in yeni yerleşimin taşınmış olan tarihi değerleri Sungurbey Camii ve Çelebi Ağa Camii gezi noktalarımız olacak. Pertek turumuz sonrasında ise ulaşacağımız ve ismi Bizans İmparatoru olan Ionannis Chimiskes’ten gelen Çemişgezek tüm bölgenin en eski yönetim birimlerinden biridir. Bu nedenle tarihsel süreç içerisinde oldukça fazla yerleşim görmüş ve antik eserlere ev sahipliği yapmıştır. Çemişgezek’e görebileceğimiz eserler Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Uzun Hasan Türbesi ve olacak. Çemişgezek gezi programımız sonrası Keban Baraj’ı üzerinden feribot ile yaptığımız kısa yolculuk sonrası karşıya geçerek ülkemizin en eski Cemevi olan Onar Köyü’ne ulaşacağız. Hasan Onar Türbesi ve tarihi Cemevi ziyareti sonrası dileyen misafirlerimiz ev şarabının tadına da bakabilirler. Program bitimi sonrası muhteşem manzaralar eşliğinde Kemaliye’ye (Eğin) hareket edeceğiz.

 4. KEMALİYE-EĞİN-MALATYA DÖNÜŞ

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı Kemaliye turumuza başlayacağız. Derin bir vadi yamacında kurulmuş olan ilçede ilk durağımız Kemaliyeliler Taşyolu olacak. Yapımı bir asır süren, halk devlet dayanışması ile yapılmış ve Kemaliye’nin dışa açılmasını sağlayan Taşyolu ziyareti sonrası su seviyesi müsait ise ünlü Karanlık Kanyon’da tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Sonraki durağımız ise Kemaliyeli kadınların gurbetteki sevdiklerine yazdıkları manilerin iki tarafını süslediği Mani Yolu olacak. Ardından aracımızla hareket ederek Sırakonak Köyü’ne ulaşacağız. Köy içi yürüyüşümüzde geleneksel evler ve konaklar mimarisi ve süslemeleri ile ilginizi çekecek. Sonraki durağımız ise Apçağa Köyü olacak. Meşhur şairimiz Ahmet Kutsi Tecer’in doğduğu köy olan köyde adına açılmış etnoğrafya müzesini ziyaret ettikten sonra Kemaliye’den ayrılacağız. Yolda Vali Recep Yazıcıoğlu köprüsünü fotoğrafladıktan sonra Düşkünler Ocağı olarak bilinen Aleviliğin en önemli ziyaret mekanlarından birisi olan Ocak Köyü’ne hareket edeceğiz. Türbe, Müze, Anıt Ağaç ziyaretlerimizden sonra alacağımız öğlen yemeği sonrası Malatya’ya hareket ederek Malatya Havalimanı’nda turumuzu sonlandıracağız.

TUR NOTLARI
  Yanınızda mevsim koşullarına göre kıyafet getirmeyi ihmal etmeyin.
  Kullandığınız herhangi bir ilaç varsa, alerjik reaksiyonunuz varsa mutlaka bildirin.
  Program esnasında tur rehberinizin yönlendirmeleri dışına çıkmaya çalışmayın.
  Programı satın aldığınızda tur koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Yapmış olduğunuz herhangi bir ödeme hiçbir koşulda iade edilmeyecektir.
  Program katılımcı sayısı mümkün olduğunca düşük tutulmuştur.
  Tura uçak ile katılmak isteyen misafirlerimiz Erzincan’a sabah inen (09:00’a kadar iniş yapan uçaklar) uçakları tercih etmelidirler.  
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
05 Eylül 2024
08 Eylül 2024
Açık
17500 TL