GÜRCİSTAN DAĞLARINA SEYAHAT (5 Gün)

06 Temmuz 2024 - 10 Temmuz 2024

Kişi Başı 19500 TL

Karadeniz’in devamı, aynı coğrafyanın belki de eliyüzü düzgün hali diyebileceğimiz; geniş sahilleri, insanlar için oluşturulmuş parkları, el değmemiş doğasıyla yanıbaşımızdaki cennet. Bu sefer rotamızı sınırın bir tık ötesinde nefes kesen bir yolculuğa çeviriyoruz. Batum’dan başlayan ve yine Batum’da bitecek, ara durakları ve doruklarıyla, köyleriyle, bambaşka bir yaşam biçimiyle bugüne kadar bildiklerinizi size unutturacak, kulaktan dolma değil, birebir gidip tanığı olacağınız bir programla.

 • Zorluk Derecesi Rota
  ORTA
 • Kişi Sayısı Min / Max
  9 / 15
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Bütün ara transferler
 • Rehberlik ücreti
 • Konaklayacağımız yerler
 • İlk gün sabah kahvaltısı haricindeki bütün yemekler (dağda yiyeceğimiz kumanyalar ve yemekler dahil)
 • Müze ve Milli park girişleri
 • Seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Elimizde olmayacak nedenlerden dolayı program değişikliğinden kaynaklanan giderler
 • Kişisel masraflar ve eğlence giderleri
 • Tur sırasında ekstra masraflarınız.
 • Uçak biletleri
 1. 1.Gün Gürcistan

  Rize havaalanından misafirlerimizi karşıladıktan sonra, 1 saatlik bir yolculuğun ardından Sarp sınır kapısından aracımızla Batum’a hareket ediyoruz. 14 km’lik bu transferin ardından eski Batum sokaklarını gezerek, Piazza Meydanı, Katedral, Avrupa Meydanı, Altın post heykeli, Poseidon heykelini gördükten sonra bulvar ve sahil gezimizle devam ediyoruz. Geliş saatine bağlı olarak Sazandari Restoran’da Gürcü mutfağının en seçkin menüsünü tatma şansımız oluyor. Yemek sonrası Avrupa’nın ikinci büyük botanik bahçesini geziyor ve rehberimizden bilgi alıyoruz. Günün finali ise, bu yorgunluğa değecek güzellikte bir pansiyonda. Kobuleti köyündeki Aras Pansiyon’a yerleşiyoruz.

 2. 2.Gün Svaneti/Mestia

  Sabah kahvaltısının ardından Svanlar’ın dağlardaki yerel yaşamına tanıklık etmek için çok eski zamanlarda kurulmuş dağ köyleri için Svaneti/Mestia’ya hareket ediyoruz. 4,5 saatlik bir yolculuk esnasında Zugdidi şehrindeki Ortaçağ’dan kalma Dadiani sarayını gezip, Enguri nehri boyunca uygun noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Gürcülerin etli pidesi Kubdari ile öğle yemeği molasını verdikten sonra, Mestia’ya 18 km. kala Becho-Mezeri köyündeki Svaneti Pansiyona yerleşiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Kafkasların Uşba zirvesinin önündeki pansiyonumuzda.

 3. 3.Gün Shudurga Şelaleleri

  Pansiyonda kahvaltıdan sonra Shudurga şelalelerine gitmek üzere Dolra nehri boyunca yürümeye başlıyoruz.7 km sonra şelaleler karşıdan görünüyor.3 askerin beklediği sınırdan geçerek yarım saat sonra şelalelerin yanındayız. Fotoğraflarımızı çektikten sonra kumanyamızı su kenarında alıyoruz. Donuste köy içerisindeki serbest zamanda dilediğiniz kadar fotoğraf çekebilir ve dinlenebilirsiniz. Aktivitenin ardından akşam yemeği ve konaklama için tekrar pansiyona dönüyoruz.

 4. 4.Gün Mestia

  Sabah kahvaltı sonrası 1750 metre yükseklikteki dünyanın en alçak Chaladı buzuluna gitmek üzere Mestia’ya (18 km) hareket ediyoruz. Bir saatlik yürüyüşten sonra buzula varıyoruz. Kumanyamızı aldıktan sonra Mestia’da, UNESCO Dünya Mirası listesindeki Ortaçağ’dan kalma Svan kulelerini ve şehri geziyoruz. Conanın ülkesi Kimmerya hakkında bilgi alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama pansiyonda.

 5. 5. Gün Kobuleti

  Pansiyondaki sabah kahvaltımızın ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Svaneti’den Kobuleti’ye varıp, burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra tekrar Sarp sınır kapısından Rize havalimanına hareket etmek için çıkış yapıyoruz.

TUR NOTLARI
  *Programımızın rehberliğini Gürcistan’da yaşamını sürdüren, aslen Çamlıhemşin/Çinçiva köyünden olan, deneyimli ve kokartlı rehberimiz Sedat Savaş yapacaktır. Bazı programlarda kendisi gibi deneyimli oğlu Aras Savaş da eşlik edecektir. *Yakın da olsa yurtdışına çıktığınızı unutmayın, eğer ciddi bir sağlık sorununuz varsa, bunu bildirmenizi, yanınızda getirmeniz gereken ilaç miktarının sınırlı olduğunu bilmenizi isteriz. Sarp Sınır kapısından giriş ücretleri tur katılımcısına aittir. Müze, ören yeri girişleri, transferler, öğle yemekleri, konaklama ve rehberlik ücretleri fiyata dâhil olan hizmetlerdir. Tur esnasında grup rehberinden ayrı hareket edilmemesi, mutlaka rehbere danışılması ve rehberin yönlendirmesine göre hareket edilmesi gerekir. Aksi halde çıkacak sorunlardan şirketimiz sorumlu değildir. Mutfakla ve yemekle ilgili sorun yaşarsanız mutlaka rehberinize danışın, eğer yerel mutfak tatmak istemiyorsanız bunu rehberinize mutlaka söylemelisiniz.


  Yaylalarda Bakkal, market gibi yerler yok olsa bile imkanları kısıtlı bu yüzden merkezlerden bu ihtiyaçları karşılamanız gerekmektedir; rehberimiz gerekli bilgilendirmeleri tur içerisinde yapacaktır.
  Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 15 gün  kala ücret iade edilmez.
  Tur ücretleri iki taksitle, peşin olarak ödenir, kredi kartı geçerli değildir.
  Tur Rehberi hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
06 Temmuz 2024
10 Temmuz 2024
Açık
19500 TL
20 Temmuz 2024
24 Temmuz 2024
Açık
19500 TL
03 Ağustos 2024
07 Ağustos 2024
Açık
19500 TL
10 Ağustos 2024
14 Ağustos 2024
Açık
19500 TL