BİR BAŞKA DÜNYA:KAPADOKYA (3 Gün)

06 Mart 2020 - 08 Mart 2020

Kişi Başı 1450 TL

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  8 / 14
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Konaklama ( sabah kahvaltısı, akşam yemeği) Kapadokya içindeki tüm transferler, rehberlik, seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Öğle yemekleri, alışverişler, otel ekstraları
 1. 1. Gün NEVŞEHİR HAVAALANI-UÇHİSAR-GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ

  Buluşma yerimiz Nevşehir havaalanıdır. Sabah erken saatlerde, 9 veya 9.30 gibi havaalanında bulunmanız gerekiyor. Havaalanında sizi karşıladıktan sonra rehberimiz ve şirketimize ait araçlarımızla saat alandan alınırsınız. Direk Uçhisar Kalesi’ne gidilir burada bölgenin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz. Bu olağanüstü kayalık oluşumu Kapadokya’yı panoramik olarak seyredebileceğiniz en yüksek noktadır. Buradan 1985 yılında Unesco Dünya Mirasları listesine giren Göreme Açık Hava Müzesi’ne gidilir. Burada kaya kiliseleri, ilk hristiyanlar tarafından dışardan oyularak yapılan şapelleri, Roman zulmünden kaçanların sığındığı bir Ortodoks Manastırı görebilirsiniz. Ve öğle yemeği vakti gelir. Burada yerel bir restaurantta değişik Türk mutfağı lezzetlerinden birini tatma şansınız olabilir. Yemekten sonra Avanos’a ilerliyoruz. Burada geleneksel çanak çömlek sanatını izleme ve deneme şansı bulursunuz. Bir sonraki durağımız Paşabağ (Keşiş Vadisi). Burası üç başlı peri bacalarını görebileceğimiz en iyi yerdir. Paşabağ’ın ardından Devrent (Hayal Vadisi)’e gidilir. Hayallerinizi büyülecek olan bu vadide mevcut kaya şekillerinden farklı olarak oluşmuş görsel kaya şekillerini istediğiniz gibi hayal ederek eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz. Son olarak Ürgüp’e gidilir ve Kapadokya’nın taş manzarası sembölü olan peri bacaları ailesi görülür. Birlikteliğimiz buradan sonra sonlanır ve kaldığınız otele geri bırakılırsınız.

 2. 2. Gün IHLARA-DERİNKUYU

  Sabah 09:30'da otelinizden şirketimizin araçları ve rehberi ile alınırsınız. Yaklaşık 5 dakika içinde turumuzun ilk durak noktası olan Göreme Panorama'ya ulaşılır. Burada Göreme'yi ve neredeyse tüm Kapadokya'yı muhteşem manzarasıyla seyredebilir, panoramik fotoğraflar çekebilirsiniz. İkinci durağımız Kapadokya'nın en büyük ve en derin yeraltı şehri olan Derinkuyu Yeraltı Şehri'ne gidilir. Derinkuyu Yeraltı Şehri 8 kattan oluşmaktadır. Rehberiniz size her katta oluşumlar ve yapılar ile ilgili bilgi verecek. Yeraltı şehrinden sonra Ihlara Vadisi'ne gidilir. Burası Kapadokya'nın en derin ve en büyük kanyonudur. Melendiz Nehri'nin yanından Ihlara Vadisi'nin kalbinde bulunan Belisırma Köyü'ne doğru yaklaşık 3 km'lik bir yürüyüş başlar. Bir saatlik bir yürüyüşün ardından Belisırma Köyü'ne varılır, ve öğle yemeği yenilir. Yemekler yenildikten sonra Selime Manastırı'na yola çıkılır. Burası katedral olarakda bilinir ve Kapadokya'nın en eski katedralidir. Yaklaşık bir saat sonra Selime'den Uçhisar Kasabasındaki, Güvercinlik Vadisi'ne gidilir. Burada Güvercinlik Vadisi'nin eşsiz panoramik görüntüsünü seyredebilir, yüzlerce güvercin evlerini ve yuvalarını görebilir, güvercinlere yem verebilirsiniz. Yeşil turumuzun son durağı Oniks Atölyesi. Burada Kapadokya bölgesinden çıkan değerli ve yarı değerli taşlar hakkında bilgi verilir. Saat 18:00 civarı turumuz son bulur ve otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

 3. 3. Gün MUSTAFAPAŞA-KEŞLİK MANASTIRI

  Sabah 09:30'da otelinizden şirketimizin araçları ve rehberi ile alınırsınız. Hiç beklemeden sizi güzel mimarisi ile ünlü Mustafapaşa‘ya gidilir Buradan bir sonraki durağımız olan Keşlik Manastırı‘na gidilir. Bir sonraki durağımız Şahinefendi. Şahinefendi’den sonra Soğanlı Vadisi‘ne gidilir. Soğanlı bölgenin en büyük üçüncü keşiş merkezidir ve burada bir çok mağara kilise ile güzel bir vadi yürüyüşü sizi beklemektedir. Yürüyüşümüze başlamadan önce yöresel bir restaurantta güzel bir öğle yemeği alıyoruz. Sonraki durağımız yeraltı şehri olan Kaymaklı Yeraltı Şehri'ne gidilir. Daha sonra turumuz son bulur ve otelinize veya istediğiniz yere bırakılırsınız.

TUR NOTLARI
  Bu programın konaklama merkezi Çiner Hotel'dir. Web adresinden inceleyebilirsiniz. (cinerhotel.com)


  Kapadokya'da yapmak istediğiniz başka bir aktivite varsa (balon, ata binme gibi) rehberinize söylemelisiniz.

  Rehberimiz yörede deneyimli bir rehber olan Ferhat Akbaş'tır.
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
06 Mart 2020
08 Mart 2020
Açık
1450 TL
13 Mart 2020
15 Mart 2020
Açık
1450 TL
03 Nisan 2020
05 Nisan 2020
Açık
1450 TL
10 Nisan 2020
12 Nisan 2020
Açık
1450 TL