SONBAHAR FIRTINASI (5 Gün)

24 Ekim 2020 - 28 Ekim 2020

Kişi Başı 2950 TL

Ne demiş şair, “yüce karlı dağların bile selam durduğu o güzelim kent…” Trabzon’dasınız ama sizi ötelere çağıran bir davet var. Trabzon’dan iki saatlik bilemediniz üç saatlik bir yolculukla Ayder’e doğru yol alıyorsunuz. Ardeşen’e doğru Kaçkarlar’ı göreceksiniz, sakın şaşırmayın. Kaçkarlar’daki mevsim dünüşüme Fırtına Vadisi boyunca tanık olacağınız bir masalın peşine düştünüz, e iyi de ettiniz. Belki her yerde sonbahar güzeldir ama burayı görmemişseniz en iyisini yaşamamışsınız demektir. Kendini doğaya koşulsuz teslim etmek isteyenlere özel bir tur.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  8 / 10
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Bütün ara transferler
 • Rehberlik ücreti
 • Konaklama/Yarım Pansiyon
 • (Ada Bungalov)
 • Seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak bileti
 • Elimizde olmayacak nedenlerden dolayı program değişikliğinden kaynaklanan giderler
 • Kişisel masraflar ve eğlence giderleri
 • Tur sırasında ekstra masraflarınız.
 • yemeklerdeki soft içeçekler
 • zipline
 • ören yeri girişleri
 1. 1.Gün TRABZON/FIRTINA VADİSİ/MOLLAVEYİS/ÇİNÇİVA

  İlk günün heyecanı bir başka olur. Trabzon’a indiniz, ilk heyecan başladı. Sizi transfer ettikten sonra; Fırtına Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Sonbaharın ilk demlerini yaşamaya başladınız. Çinçiva köyüne selam veriyoruz. Burada ilk gün öğle yemeğimizi yerel mutfak şeklinde aldıktan sonra, Mollaveyis köyüne çıkıp, oradan tekrar Çinçiva köyüne inişe geçiyoruz.
  Yürüyüş bitiminde kahve ve isteyenler için zipline molası veriyoruz, akabinde pansiyona yerleşiyoruz.

 2. 2.Gün POKUTSAL

  Bu kez de Kaçkarlar’ı 360 derece görebileceğiniz yaylalara doğru alıyoruz. Pokutsal olarak anılan bu yaylaların kutsallığı nerden geliyor bilinmez ama her daim en çok görülesi yerlerden oldular . O nedenle siz görmeseniz ayıp olurdu. Sal yaylası bir düzlükte kurulmuş, Pokut ise bir sırtın üstüne. Birbirlerine yüzyıllardır komşuluk ediyorlar iyi kötü… Ama gelenleri büyüledikleri aşikâr. Tabii bununla da sınırlı değil, gördükleriniz bütün bir Kaçkar’ın sıkıştırılmış hali gibi, nerdeyse her yeri görüyorsunuz. Pokut ve Sal'dan ayrıldıktan sonra dileyenleri Çulina köyüne 400 metre yükseklikten geçen teleferikle karşıya iletiyoruz. Bu aktiviteyi dileyenler yapabilecektir. Burada çay molası verip, tekrar otele dönüş yapıyoruz.

 3. 3.Gün ZİLKALE,PALOVİT, ÇAT,ELEVİT

  Boydan boya bir Fırtına günü bugün. Öncelikle eski bir Ceneviz kalesi olan Zilkale’ye uğruyoruz, Fırtına deresini yukarıdan izliyoruz. Sonra Türkiye’nin yağmur ormanları niteliğindeki Palovit vadisine dalıyoruz. Bu vadide kısa bir yürüyüş yapacağız ki ormanların zenginliğini görebilelim. Sonra da Çat köyüne gidiyoruz. Çat köyü, iki derenin “çat”tığı yani karşılaştığı yerde, o nedenle geniş mi geniş, Milka reklamında İsviçre Alpleri diye yutturulan yer de Çat’ın ta kendisidir. Gerisini siz düşünün artık. Çat'tan sonraki durağımız ise 1800 rakımlı Elevit yaylası. Elevit'te kısa bir tur attıktan sonra, pansiyonumuza dönüş yapıyoruz.

 4. 4.Gün AVUSOR YAYLASI, HUSER YAYLASI

  Bugünkü durağımız  önce Avusor yaylası, ardından da Huser yaylası. Avusor yaylasında buzul gölü yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra, Huser yaylasına geçiyoruz. Huser yaylasından sonra dileyenler, bisikletle iniş gerçekleştirebilir.

 5. 5.GÜN SİYAMKAR/RİZE/SÜRMENE

  Son günümüz, sabah kahvaltının ardından, önce Siyamkar tepesine çıkıp, vadiyi genel olarak izleyip, vadiyle vedalaşıyoruz. Ardından, sırasıyla Rize'de Liman lokantasında bir yemek molası veriyoruz. Sonra da dört farklı çay tadımını gerçekleştireceğimiz Sürmene'de İki Çay fabrikasına uğruyoruz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra ünlü Sürmene bıçağı için Sürmene Bıçak Sarayı'na uğruyoruz. Ve sonrasın da havalimanına doğru yol alıyoruz.

TUR NOTLARI

  Konaklama: Ufuk Pansiyon-Vice

  Yeme içme: yerel mutfak ve kumanya

  Ulaşım: Geniş ve rahat minibüsler

  Yürüyüş: maksimum 2-4 saat arası.

  Malzeme: Mevsim koşullarına göre yedek ayakkabı, çorap, sırt çantası.

  Havaalanı buluşma saati sabah 9.00-9.30, dönüş için de 17.00'de havaalanında olacak şekilde ayarlanmalıdır.

   

   

  Yaylalarda Bakkal, market gibi yerler yok olsa bile imkanları kısıtlı bu yüzden merkezlerden bu ihtiyaçları karşılamanız gerekmektedir; rehberimiz gerekli bilgilendirmeleri tur içerisinde yapacaktır.
  Rezervasyon iptali 10 gün öncesine kadar iade edilir. Tura 1 hafta  kala ücret iade edilmez.
  Tur ücretleri iki taksitle, peşin olarak ödenir, kredi kartı geçerli değildir.
  Tur Rehberi hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
24 Ekim 2020
28 Ekim 2020
Açık
2950 TL
14 Kasım 2020
18 Kasım 2020
Açık
2950 TL