BİR BAŞKA KARADENİZ (3 Gün)

22 Ocak 2021 - 24 Ocak 2021

Kişi Başı 1550 TL

Karadeniz'in batı yakasının farklı bir coğrafi izdüşümüne yolculuk edeceğiz bu sefer.
Farklı katmanlardan yolculuğumuza, sizleri de bekliyoruz.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  5 / 8
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • İstanbul'dan belli merkezlerden alış ve bırakış dahil transferler
 • Konaklama (Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği)
 • Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • İlk gün kahvaltısı ve öğle yemekleri
 • Otel extraları, alışverişler
 1. AMASRA'DAN SAFRANBOLU'YA

  Devrek – Bartın yolu üzerinden Amasra’ya hareket ediyoruz. Yol sırasında ilk durağımız devlet sistemi açısından tarihin öncülü olan Roma İmparatorluğu’na ait olan bir yol anıtı olan Kuş Kayası. Ardından Fatih’in Amasra’yı fethinde Amasra’yı gördüğü il yer olan Bakacak tepesi diğer durak noktamız. Sonrasında ise kısa bir yolculukla Amasra’ya ulaşıyoruz. İlk durağımız küçük ama içeriği bakımından zengin olan Amasra Müzesi. Ardından yürüyerek turumuza devam ediyoruz. İç Kale’ye giriş yaptıktan sonra Kemeriye Köprüsü bizleri karşılayacak. Ardından Kale İçi evleri arasından yürüyerek eski kilise olan Fatih Camii sıradaki noktamız. Devamıyla birlikte sur üzerinde verilen mola sonrasında Amasra’nın Büyük Limanı’na ulaşıyoruz. Öğlen yemeğimizi Amasra’nın meşhur salatası ve taze balığı olarak aldıktan sonra Tahtacılar Çarşısı’nda verilen kısa serbest zaman ardından aracımıza binerek Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Safranbolu’da bulunan otelimizde.

 2. SAFRANBOLU'DAN DADAY'A

  Sabah kahvaltısı ardından Safranbolu Tarihi Şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuzda ilk durağımız Kazdağlıoğlu Meydanı. Burada Cinci Hamamı ve Hanı’nı da görüp fotoğrafladıktan sonra Yemeniciler Arastası’na giriyoruz. Ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusunda güneş saatini görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra İzzet Mehmet Bey Camii’ye geçiyoruz. Camii ve Akçasu Deresi ve Kanyonu’nu gördükten sonra tarihi şehrin taş döşeli dar yollarından geçerek turumuza devam ediyoruz. Sonraki durağımız ise Safranbolu’nun tarihi ev dokusunu görüp tanıyabileceğimiz Kaymakamlar Konağı. Ardından ise Kileciler Evi bizlerin ziyaretini bekliyor. Ardından Hıdırlık Tepesi’ne çıkarak tarihi Şehri fotoğraflıyoruz. Öğlen yemeğimiz ise Safranbolu Türkmen Kültürü’nün halen aktif olarak yaşandığı Yörük Köyü’nde meşhur gözleme. Ardından Çamaşırhane diğer uğrak noktamız olacak. Sipahioğlu Konağı’nın görülmesi sonrası ise Yörük Köyü’nden ayrılarak; Kastamonu'ya varıyoruz. Burada Nasrullah meydanı, Şerife Bacı anıtı,Münire medresesini ziyaret ediyoruz. İsteyenler çekme helva alışverişi yapabilir. Ardından Kastamonu'nun Daday ilçesinde yer alan İksir Çiftliği'ne varıyoruz. Burada yerleşip, doğada olmanın tadını çıkarıyoruz.

 3. ABANT'A DOĞRU

  Sabah çiftlikte güzel bir kahvaltının ardından, çiftlikte zaman geçirip, ardından Abant'a doğru yol alıyoruz. Abant'ı gezdikten sonra ise transfer için yola çıkıyoruz.

TUR NOTLARI
  Daha evvel herhangi bir tur programına katılmadıysanız, kayıt yaptırmadan evvel bilgi vermeyi ihmal etmeyin.
  Mevsim koşullarına göre yanınızda gerekli malzemeleri getirmeyi unutmayın.
  Tur programı boyunca, tur rehberinin yönlendirmesine tabi olduğunuzu ve buna göre hareket etmeniz gerektiğini bilmenizi isteriz.
  Gruptan ayrı hareket etmek isteyenlere göre bir program değildir.
  İstanbul'dan hareketli programımızda sizleri belirli merkezi duraklardan alıp, tekrar o duraklara bırakacak şekilde organize ediyoruz. Kapıya teslim bir transfer hizmetimiz bulunmamaktadır.
  Programla ilgili sormak isteğiniz soruları, kayıt esnasında bize bildirebilirsiniz.
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
22 Ocak 2021
24 Ocak 2021
Açık
1550 TL