LAZONA RÜYASI (7 Gün)

05 Ağustos 2023 - 11 Ağustos 2023

Kişi Başı 9500 TL

Bu bir davet, rüyanın başladığı yerde hayallere dalmayı kim istemez ki? Altıparmaklar’ın eteklerinde, Kaçkar’ın bilinmeyenlerine bir yolculuk yapmaya hazır mısınız? Ama bu öyle böyle değil; yürümenin yaşama övgüsü kıvamında, nefes kesici, hazırsan bekliyoruz. Lazların kadim topraklarındaki bu yolculuk senin için unutulmazlar arasında yer alacak.

Bu programda güzergahlar üzerindeki pansiyonlarda kalınacaktır.

 • Zorluk Derecesi Rota
  ZOR
 • Kişi Sayısı Min / Max
  9 / 15
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Bütün ara transferler
 • Rehberlik ücreti (en az iki dağ rehberiyle yola çıkılacak)
 • Ana kamp yerine eşyalarınızın katırla taşınması
 • Konaklayacağımız yerler
 • (dağ pansiyonları)
 • İlk gün sabah kahvaltısı haricindeki bütün yemekler (dağda yiyeceğimiz kumanyalar ve yemekler dahil)
 • Seyahat sigortası
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Elimizde olmayacak nedenlerden dolayı program değişikliğinden kaynaklanan giderler
 • Kişisel masraflar ve eğlence giderleri
 • Tur sırasında ekstra masraflarınız.
 • müze ve ören yeri girişleri
 1. 1.Gün Trabzon / Dadala

  Trabzon havalimanında karşılıyoruz sizi ama çok oyalanmadan yollara ya doğru yaylasına vardığımızda, artık Dadala’ya doğru yürümemek için bir sebep yok, iki saatlik bir yürüyüşün ardından, artık Altıparmak’la başbaşayız. Burada pansiyonumuza yerleşiyoruz, bizden iyisi yoktur, emin olun.

 2. 2.Gün Buzul gölleri

  Günün yorgunluğunu atmışız, sabah kahvaltımızın ardından civardaki buzul göllerine doğru yol alıyoruz. Hepsi sizin, ister kenarında uzanıp dinlenin, ister yüzün, tamamen size kalmış.

 3. 3.Gün Zirve ve kır gezisi

  Burada kırmızı mı mavi mi seçeneğinin olduğu gün. Dağın matrix’i size seçenek sunuyor. Ya zirveye doğru yol almak ya da kır gezisi yapmak…Zirve isteyenler zirve geriye kalanlar kır gezisi. Zirveye yürümeyi göze alanları beş saatlik bir performans bekliyor, yok kalsın beni aşar diyorsanız üç saatlik kır gezisi de sizin için ideal. Koçdüzü yaylasına tepeden bakmak, eminiz size iyi gelecektir.

 4. 4.Gün Dadala'dan Koçdüzü'ne

  Pansiyondan sabah ayrılıp, Mezartaşı tepesine doğru yol alıyoruz. Bu tepeden Karadeniz’i, Pokut ve Sal ve Sataple yaylalarını görmeniz mümkün.

 5. 5. Gün Komati

  Topluca yaylası üzerinden Komati’de konaklayacağımız pansiyona doğru yürüyoruz. Tüm gün aktivitelerimiz pansiyomuzun olduğu Komati’de.

 6. 6.Gün Golazena Yaylası

  Golazena Yaylası , Eğrisu Yaylası ve Köprülü şelaleye gidiyoruz. Toplam dört saatlik aktivitemizin ardından Komati’ye geri dönüyoruz.

 7. 7. Gün Masalevat Vadisi

  Maselevat vadisi üzerinden Çamlıhemşin’e varıyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından, sizi Trabzon’a uğurluyoruz.

TUR NOTLARI

  ilk gün buluşma saatlerimiz 9.00-9.30 arasında olmalıdır, dönüş ise saat 18.00'de alanda olacak şekilde ayarlanmalıdır.


  *Bu programımız yürüyüş ağırlıklı, eşyaların katır sırtında taşındığı, zorlu parkurların da yer aldığı trekking rotasıdır. *Programa katılmadan evvel, herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını rehberinize veya ofise bildirmeniz gerekmektedir. Kalp, tansiyon gibi rahatsızlıkları olanların bu programa katılmamaları gerekir. *Yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken en önemli malzeme su matarasıdır. Suya çok ihtiyacınız olacak, güneşli havalar için koruyucu krem, yağmurlu havalar için de yağmurluk mutlaka bulundurmanız gereken malzemelerdir. *Sabah kahvaltılarınız ve akşam yemekleriniz kalacağınız pansiyonlarda, günlük aktivitelerinizde ise kumanya şeklinde verilecektir. Malum dağda restoran yoktur. İlk ve son gün, öğle yemekleriniz yol üzerinde alınacaktır. *Umarız ve dileriz ki, Lazlar’ın yaşadığı bu kadim coğrafyanın gizemi sizi de sarsın ve mutlu etsin…

   

  Yaylalarda Bakkal, market gibi yerler yok olsa bile imkanları kısıtlı bu yüzden merkezlerden bu ihtiyaçları karşılamanız gerekmektedir; rehberimiz gerekli bilgilendirmeleri tur içerisinde yapacaktır.
  Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir.  Tura 1 hafta kala ücret iade edilmez.
  Tur ücretleri iki taksitle, peşin olarak ödenir, kredi kartı geçerli değildir.
  Tur Rehberi hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
05 Ağustos 2023
11 Ağustos 2023
Açık
9500 TL