DERSİM DÖRT DAĞ İÇİNDE (3 Gün)

03 Eylül 2022 - 05 Eylül 2022

Kişi Başı 3550 TL

Bambaşka bir coğrafya bir deneyimi...
Munzur'un dağlarında, Dersim'in sokaklarında eşsiz bir deneyim...

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  6 / 10
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Konaklama (Sabah kahvaltısı-Akşam Yemeği)
 • Ara transferler
 • Rehberlik ve organizasyonlar
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Uçak biletleri
 • Öğle yemekleri
 • Otel extraları
 1. ERZİNCAN-ELAZIĞ-PERTEK ERZİNCAN  Uçak ile Erzincan'a iniş sonrası havalimanında tur rehberimiz ve aracımız ile buluşarak Elazığ feribot iskelesine ulaşarak feribot ile Pertek'e geçeceğiz. Kısa fakat keyifli olacak feribot yolculuğumuza Pertek Kalesi'ni panoramik olarak görüp fotoğraflama imkanımız olacak. Feribottan ayrıldıktan sonra ise eski yerleşimi baraj altında kalmış olan Pertek'in yeni yerleşimin taşınmış olan tarihi değerleri Sungurbey Camii ve Çelebi Ağa Camii gezi noktalarımız olacak. Pertek turumuz sonrasında ise ulaşacağımız ve ismi Bizans İmparatoru olan Ionannis Chimiskes'ten gelen Çemişgezek tüm bölgenin en eski yönetim birimlerinden biridir. Bu nedenle tarihsel süreç içerisinde oldukça fazla yerleşim görmüş ve antik eserlere evsahipliği yapmıştır. Çemişgezek'e görebileceğimiz eserler Tahar (Yusuf Ziya Paşa) Köprüsü, Uzun Hasan Türbesi olacak. Buradaki programımız sonrası Ergen Köyü'ne hareket edeceğiz. Göreceğimiz Ergen Köyü Ermeni Kilisesi her ne kadar oldukça harap durumda olsa da aktif olduğu dönemin zenginliğini büyüklüğü ve taş işleyiciliğinin zerafeti ile hala hissettirmekte. Sonraki gezi noktamız ise Hozat olacak. Merkezin görülmesi sonrasında ise Tunceli' ye hareket edeceğiz. Tunceli (Mameki) Palavra Meydanı serbest zaman da Sevuşen Heykeli'nin görülmesi sonrası verdipimiz molada Munzur Çayı'nın muhteşem manzarası eşliğinde çay kahve içebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 2. MUNZUR VADİSİ MUNZUR

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından ilk gezi noktamız bölge halkı için en fazla ziyaret edilen kutsal mekanlardan birisi olan Ana Fatma Ziyareti olacak. Sonraki durağımız ise Munzur Çayı kıyısında olan Halvori Gözeleri olacak. Yok üzerinde inip keyifli bir kısa patika yolculuğu ile ulaştığımız gözelerde verdiğimiz serbest zaman sonrası Munzur Çayı'nın hayat verdiği heybetli vadi boyunda yol almaya devam edeceğiz. Munzur Çayı üzerinde asma köprü molası sonrasında ki durağımız ise
  Munzur Baba ziyareti ve Munzur Gözeleri olacak. Burada geçireceğimiz zaman sonrası Turnceli'nşn en büyük ilçelerinden birisi olan Ovacık'a geri dönerek öğlen yemeği için mola vereceğiz. Tekrar Munzur Çayı'nın takip ederek Tunceli' ye dönerek Tunceli Cemevi ziyaretini gerçekleştirip günümüzün son gezi noktası olacak olan yeni açılan Tunceli Müzesi'ne uğrayarak bölgenin arkeolojik ve etnoğrafik altyapısını göreceğiz. Program bitimi sonrası otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 3. PÜLÜMÜR VADİSİ

  Son günümüze otelde alacağımız sabah kahvaltısı ile başlayacağız. Otelden ayrıldıktan sonra ilk gezi noktamız Düzgün Baba Dağı ve Cemevi ziyareti olacak. Sonrasında ise Pülümür Çayı'nın içinden geçtiği Pülümür Vadisi boyunca ilerleyeceğiz. Kutu deresinde, doğal güzellik içinde aldığımız öğlen yemeği ve doğa ile başbaşa  geçireceğimiz zamanın ardından  ardından aracımız ile hareket ederek Pülümür' e ulaşacağız. Pülümür'de ziyaret edeceğimiz Pülümür Bellek ve Kültür Evi bölgenin son yüzyılını gösteren fotoğraf ve bilgi tabelaları ile donatılmış durumda. Buradan aynı zamanda bölgenin ballarını da a tadıp satın alabilirsiniz. Program bitimi sonrasında ise Erzincan Havalimanına hareket ederek keyifli ve bilgilendirici geçtiği umduğumuz turumuzu sonlandıracağız.

TUR NOTLARI
  Yanınızda mevsim koşullarına göre kıyafet getirmeyi ihmal etmeyin.
  Kullandığınız herhangi bir ilaç varsa, alerjik reaksiyonunuz varsa mutlaka bildirin.
  Program esnasında tur rehberinizin yönlendirmeleri dışına çıkmaya çalışmayın.
  Programı satın aldığınızda tur koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Yapmış olduğunuz herhangi bir ödeme hiçbir koşulda iade edilmeyecektir.
  Program katılımcı sayısı mümkün olduğunca düşük tutulmuştur, lütfen programa katılmadan evvel pandemi koşullarını gözardı etmeyin. Herhangi bir belirtiniz varsa, katılmak için ısrarcı olmayın.
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
03 Eylül 2022
05 Eylül 2022
Açık
3550 TL