LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞ (8 Gün)

19 Eylül 2021 - 26 Eylül 2021

Kişi Başı 3249 TL

Dünyanın en popüler yürüyüş yollarından biri olan “Likya Yolu” Fethiye sınırlarından başlamakta ve Antalya’ya kadar uzamaktadır ve son haliyle toplamda 535 km’dir. Likya uygarlığı Akdeniz’de Teke yarımadası ve Kemer Çayı arasında hüküm sürmüş ve bütün dünyaya kültürel ve siyası anlamda şekil vermiş bir uygarlıktır. Konum itibariyle ülkemizin benzersiz bir noktasında bulunan bu uygarlığın kalıntıları geçtiğimiz yüzyıl başlangıcından günümüze gelen arkeolojik kazılarda ortaya çıkarılmış, hali hazırda tam olarak çözülememiş bir uygarlıktır. Kazılar sonucu ortaya çıkan şehir bağlantıları ve yüzyıllardır yerel Yörüklerin kullandığı patikalar, geçitler İngiliz asıllı yürüyüşçü Kate Clow tarafından 1999 yılında işaretlenmeye başlamış ve nihayetinde Türkiye’nin ilk uzun yürüyüş parkuru “Likya Yolu” ortaya çıkmıştır. İşte bu doğa yürüyüşü tam olarak doğa ve tarihin birbirine kaynaştığı her anlamda sizi tatmin edecek benzersiz bir deneyimdir.

Gerek grup yürüyüşleri gerekse bireysel veya aile yürüyüşleri olarak seçeneklerimiz bulunmaktadır. Profesyonel ekimizle irtibat halinde olursanız size özel rotalar da ayrıca imkân dahilindedir.

 • Zorluk Derecesi Rota
  ORTA
 • Kişi Sayısı Min / Max
  6 / 12
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
 • 6 Gece Basit Pansiyonlar ya da Oteller, 1 Gece Köy Konaklaması
 • Seyahat sigortası
 • Ara Transferler
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Müze girişleri
 • Uçak bileti
 • Dahilde belirtilmeyen extralar
 1. TRANSFER-BULUŞMA

  1.Gün: Transfer

  Uçak ile gelecek misafirlerimiz için Dalaman havaalanından transfer ile Fethiye-Ovacıkta bulunan 2 gece konaklayacağımız otele varış. Rehberimizle buluşma, tanışma ve tur hakkında kısa bilgi. (Uçak vakitlerine göre bu tanışma ertesi sabah da olabilir.)

 2. Ovacık-Kayaköy-Ölüdeniz

  8:00 Otelde alınan kahvaltı sonrası yaklaşık 5.5 km’lik yürüyüşten sonra Eski ismi Levissi olan mübadele sonrası terkedilmiş Rum yerleşkesi Kayaköy ören yerine varış. Ören yerinde yapılacak kısa bir keşifin ardından Ölüdeniz için yürüyüşe başlayacağız. Yaklaşık 3.5 km’lik bir yürüyüşün ardından aracımızla buluşacağımız noktaya ulaşıyoruz ve aracımız bizi serbest zamanımızı geçireceğimiz Ölüdeniz’e bırakıyor. Dünyaca ünlü Ölüdeniz-Belcekız plajında dileyenler doya doya yüzebilir, acentemizden kiralayabilecekleri SUP ile vakit geçirebilir, dileyenler de dünyanın bir numaralı yamaç paraşütü merkezi olan bölgede yamaç paraşütü deneyimi yaşayabilirler. (Yamaç paraşütü için gereken bilgi ve rezervasyon şartları acentemiz tarafından size daha öncesinde bildirilecektir.)

  Belirlenen vakitte aracımızla otelimize dönüş.

  Dahil Olanlar: Sabah Kahvaltısı, Akşam Yemeği

  Dahil Olmayanlar: Öğle Yemeği ve Ekstra Harcamalar

  Toplam Yürüyüş: 9 km

  İniş: 800 m

  Çıkış: 500 m

 3. Ovacık-Faralya

  Sabah 8:00’de otelden araçla alınış ve ovacıkta bulunan Likya yolu başlangıcına varış. Aracımız önceden hazırladığınız ana valizinizi Faralya köyünde konaklayacağımız otele ulaştırmak üzere bizden ayrılacaktır.

  9:00 Ovacık Likya yolu başlangıcından yürüyüş başlar. Eşsiz ölüdeniz manzarası ile bir süre beraber yürüdükten sonra patika bizi Kirme yoluna çıkaracak. Kozağaç köyünde öğle yemeği molasını gözleme olarak aldıktan sonra Kirme üzerinden Faralya köyüne varacağız. Öğleden sonrası otele varacağız ve ardından akşam yemeğine kadar serbest zaman. ( Faralya köyü kelebekler vadisinin üzerinde konumlanır fakat bir süredir patikanın tehlikesinden dolayı iniş ve çıkışlar karadan yasaklanmıştır.)

  Toplam Mesafe: 13 km

  Tırmanış: 660 m

  İnişi: 680 m

  Dahil Olanlar: Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemekleri

 4. Faralya-Ge Köyü (Yedi burunlar)

  8:00 Otelde alınan kahvaltı sonrası çam ormanı eşliğinde yola koyuluş. Öğle saatlerinde alınca köyüne varış ve buradaki küçük tesiste alınacak basit öğle yemeği. Ardından Ge köyüne yürüyüş devam edecektir. Akşamüzeri Ge köyüne varış. Eğer vaktinde ise Rodos adasının tam arkasından gerçekleşen günbatımını seyredebilirsiniz. Konaklama köy evinde. Aracımız eşyalarımızı bir önceki konaklamadan getirmiş olacaktır.

  Toplam Mesafe: 20 km

  İniş: 1180 m

  Çıkış: 1560 m

  Dahil Olanlar: Sabah Kahvaltı, Öğlen ve Akşam Yemekleri

 5. Ge köyü- Sydima-Patara

  8:00 Evde alınan kahvaltı sonrası yola çıkış. Kısa bir parkur olmasına rağmen zorlayıcı bir etaptır. Meşe ve sandal ağaçlarının arasında keyifli bir yolculuk sonrası Sydima antik kentine varış ve antik kentin içinde kısa bir keşif sonrası öğle yemeği için köy evinde mola veriyoruz. Ardından aracımızla buluşup dünyaca ünlü Unesco listesindeki Patara antik kenti ve plajı için yaklaşık 1.5 saatlik bir araba yolculuğu yapıyoruz. İlk olarak Patara’daki otelimize yerleşip sonrasında Patara antik kentini ziyaret için yola koyuluyoruz. Dileyenler dünyaca ünlü Patara plajında yüzme molası da verebilirler. Serbest zaman sonrası akşam yemeği için otele dönüş. Aracımız eşyalarımızı bir önceki konaklamadan getirmiş olacaktır.

  Toplam Mesafe: 7.4 km

  İniş: 370 m

  Çıkış: 290 m

  Dahil Olanlar: Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri

  Dahil Olmayanlar: Müze Girişi

 6. : Patara-Delikkemer-Kaş

  8:00 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası yola koyuluş. Gelemiş köyünden başlayacağımız yürüyüşümüzde Patara antik kentinin görkemli su kemerlerine ulaşmadan önce kalkanın bakir koylarından birinde vereceğimiz kısa yüzme molası ile başlayacak. Dileyenler yanlarında havlu ve mayolarını getirebilir. Ardından ineceğimiz patika bizi Patara antik kentinin günümüze kadar koruna gelmiş su kemerlerine ulaştıracak. Buradaki kısa molamızın ardından bizi bekleyen aracımız yaklaşık 45 dakika sürecek yolculukla 2 gece konaklayacağımız Kaş merkeze ulaştıracak. Akşam yemeği Kaş merkezdeki restoranımızda. Aracımız eşyalarımızı bir önceki konaklamadan getirmiş olacaktır.

  Toplam Mesafe: 18.3 km

  İniş: 590 m

  Çıkış: 610 m

  Dahil Olanlar : Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri

 7. Kaş Merkez (Serbest Zaman) Liman Ağzı Yürüyüşü

  Bu günümüz Kaş merkezde serbest zaman olarak düşünülmüştür. Dileyenlerle Kaş merkezdeki otelimizden kahvaltı sonrası yaklaşık 2 saatlik bir Likya yürüyüşüyle Limanağzı’na ulaşmak seçeneklerinizden birisi olabilir. Buradaki tesislerde verilecek yüzme ve öğle yemeği molası sonrası dolmuş-tekne olarak hizmet veren teknelerle istenilen vakitte Kaş’a dönüş ve kalan zamanı serbest zaman olarak geçirmek düşünülebilir. Ya da tam gününüzü Kaş’ta geçirebilir, dalış turlarına katılabilir ya da şehir merkezinden denize girebilirsiniz. Dileyenler Kaş’ın meşhur balık restoranlarını deneyebilir ve ardından unutulmaz gece hayatını tadabilir.

  Bu serbest günümüzde otelde alınacak kahvaltı dışındaki yemeklerimiz dahil değildir. Ayrıca Limanağzı’na gidilmesi durumunda misafirlerimiz dönüş yolunda tekne ücretini kendileri ödeyecektir.

 8. Transfer

  Otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimizin uçuş saatleri ya da otel rezervasyonları doğrultusunda transferleri yapılacaktır.

TUR NOTLARI
  Unutulmaz bir Likya yolu macerası ile hem doğaya hem tarihe hem de Akdeniz’in turkuaz rengi sularına doyacaksınız. Turumuz Akdeniz’in incisi Fethiye-Ölüdeniz ’den başlayıp gece hayatı ve doğasıyla ünlü Kaş’ta son bulacaktır.
  • Doğayı, tarihi, eğlenceyi ve sporu seven ve ciddi bir sağlık sorunu bulunmayan her yaştan herkes katılabilir.
  • Yanınızda gelirken mutlaka;
  • Uygun ayakkabı (Yürüyüşe uygun, tercihen boğazlı)
  • Uygun çorap
  • Hafif ve küçük, günlük kullanışlar için sırt çantası
  • Uygun kıyafet (Yedekleriyle beraber, ter atma özelliği olan, hafif)
  • Baton (İsteğe bağlı)
  • Yağmurluk
  • Suluk
  • Diğer kişisel eşyalar
  •  
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
19 Eylül 2021
26 Eylül 2021
Açık
3249 TL
03 Ekim 2021
10 Ekim 2021
Açık
3249 TL
17 Ekim 2021
24 Ekim 2021
Açık
3249 TL
31 Ekim 2021
07 Kasım 2021
Açık
3249 TL
14 Kasım 2021
21 Kasım 2021
Açık
3249 TL
28 Kasım 2021
05 Aralık 2021
Açık
3249 TL