EGE'NİN KUZEYİNDE (3 Gün)

17 Şubat 2023 - 19 Şubat 2023

Kişi Başı 5250 TL

Kuzey Ege'nin bu efsanevi topraklarına yapacağımız yolculuğun unutulmaz olmasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız. Umarız beğeneceğiniz bir rota olur.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  5 / 8
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama
 • İstanbul'dan alış ve bırakış dahil transferler
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmeti
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yerleri girişi
 • Otellerdeki extralar
 1. İSTANBUL'DAN HEREKET

  24:00 İstanbul’dan gece hareket.

 2. YALOVA – BURSA – SUSURLUK – BALIKESİR – EDREMİT – BEHRAMKALE ( ASSOS ) – ASSOS KADIRGA KOYU

  İstanbul’da buluşma noktalarımızdan hareket ederek turumuza başlıyoruz. Yalova – Bursa üzerinden devam ederek ve ilk molamızı Susurluk’ta vererek tekrar yola çıkıyoruz. Balıkesir – Akçay yolunu takip ederek ilk durağımız olan Assos’a ulaşıyoruz. Osmanlı Devleti’nin ilk camilerinden olan Hüdevandigar Camii ilk göreceğimiz yer. Sonrasında ise ünlü Assos Athena Tapınağı’na gidiyoruz. Muhteşem Ege Denizi ve Midilli Manzarası eşliğinde rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra, alt şehirde bulunan kalıntıları buradan görme fırsatımız oluyor. Sonraki durağımız ise Nekropol ( Antik Mezarlık ). Burada surları ve mezarlık alanını gördükten sonra Assos Tiyatrosu’nu görerek antik şehirden ayrılarak aracımız ile Kadırga Koyu’na gidiyoruz. Burada verdiğimiz yeterli serbest zamanda denizin ve huzurun tadını çıkarabilirsiniz. Buluşma sonrasında ise antik dönemin limanı olan ve şuanda da liman olarak kullanılan Assos Liman’da verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz sıcak dondurmanın tadına bakabilirler. Ardından buluşarak Assos’ta bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 3. AKÇAY – EZİNE – ÇANAKKELE – GELİBOLU – TARİHİ YARIMADA – TEKİRDAĞ – İSTANBUL

  Sabah erken saatlerde otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasına Akçay – Ezine güzergâhını takip ederek Çanakkale’ye ulaşıyoruz. Çanakkale merkezinden feribota binerek 40 dakikalık zevkli bir feribot yolculuğundan sonra Eceabat’a ulaşarak turumuza başlıyoruz. Panoramik olarak Kilitbahir Kalesi ve ardından Namazgâh ve Mecidiye Tabyalarını görerek ünlü Seyit Onbaşı Anıtı’nda duraklıyoruz. Rehberimizden gerekli bilgileri alıp fotoğrafladıktan sonra ilk durağımız Morto Koyu’ndan sonra gelen Türkiye Savunması’nın ana merkezi Alçıtepe. Burada göreceğimiz özel müze diğer ziyaret noktamız. Sonrasında ise Gelibolu’nun en uç noktası olan Seddülbahir’e hareket ediyoruz. Kahraman askerlerimiz Yahya Çavuş ve arkadaşlarının anıtlarını ve yarımadadaki en büyük anıt olan İngiliz Cape Helles Anıtı’nı gördükten sonra tekrar yola çıkıyoruz. Sonraki durağımız Çanakkale’deki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidesi. Aracımızla devam ile birlikte yol boyunca Mehmetçiğe Saygı Anıtı, Anzak Anıtı olan Yalnızçam Anıtı, Kemalyeri görebileceğimiz yerler arasında. En önemli Türk Anıtı olan 57. Alay ise günün en anlamlı bölümü. Buradaki gezi sonrası kısa bir yolculukla Conkbayırı’na çıkıyoruz. Mustafa Kemal’in strateji dehasını görebileceğimiz en önemli nokta olan buradan Siperleri, Çıkarma Bölgelerini, Mustafa Kemal’in Saatinin Kırıldığı Yer’i, Atatürk Anıtını görerek ayrılıyoruz.  Turumuzun bitimi ardından Tekirdağ’a doğru aracımızla yol alıyoruz. Akşam yemeğimizde Tekirdağ’ın ünlüsü Tekirdağ Köftesinin tadına baktıktan sonra İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz.

TUR NOTLARI
  Hareket saati ve yerleri program başlamadan evvel bildirilecektir.
  Mevsim koşullarına göre giysilerinizi, kullandığınız ilaç varsa yanınızda getirmeyi unutmayınız.
  Programla ilgili detay bilgi öğrenmek isterseniz, kayıt esnasında sorularınızı alabiliriz.

  Konaklama: Assos Nazlıhan Otel / Assos İskele Mevkii – Behramkale / Ayvacık – Çanakkale

  Kahvaltı: Otobüste ikram edilecek olan kumanya kutusu. Yol üzeri planlanmış mola tesisinde serbest kahvaltı ( ilk günkü kahvaltı ekstra olarak alınır – Otellerde alacağımız sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri tur ücretine dâhildir. İlk günkü kahvaltı ve son günkü akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. )

  Öğlen Yemeği: Assos Antik Liman  /  Restoran

  Akşam Yemeği: Konaklama otelinde açık büfe veya set menü tur ücretine dâhil olarak sunulacaktır.

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
17 Şubat 2023
19 Şubat 2023
Açık
5250 TL