ÇAY ZAMANI (5 Gün)

23 Mayıs 2020 - 27 Mayıs 2020

Kişi Başı 1700 TL

Konaklamamız Natura Lodge Otel'de yapılacaktır.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  8 / 14
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Trabzon'dan transfer, konaklama, öğle yemekleri, seyahat sigortası, rehberlik
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Otel extraları, alışverişler
 1. 1. Gün TRABZON-AYDER

  Trabzon havalimanında ekibimizi karşıladıktan sonra, şehri tepeden izleyebileceğimiz Boztepe mevkiine çıkıp, orada misafirlerimize semaverde demlenen çay ikram edeceğiz. Orada biraz şehirdeki hayatı ve çayın hayatımızdaki yerini anlatacağız. Ardından oradan ayrılıp, Sürmene’ye doğru hareket edeceğiz, oradaki küçük çay dükkanlarına uğrayacağız. Öğle yemeğimizi Sürmene’de geleneksel pidecilerden birinde alıp, Fırtına Vadisi’ne doğru hareket edeceğiz. Burada yeşilin elli tonuyla birlikte çay bahçelerinin yanından geçmiş olacağız. Bu yolculuğumuzun ardından pansiyona yerleşeceğiz.

 2. 2. Gün ORGANİK ÇAY VADİSİ HEMŞİN

  Bölgede organik çay tarımına geçen ilk vadi olan Hemşin ilçesine hareket edeceğiz. Burada çay bahçelerine geçmeden evvel organik çay fabrikasını ziyaret edeceğiz ve yetkililerden bilgi alacağız. Ardından yol kenarında iyi çay demleyen bir mekanda çay içip, çay bahçelerinin olduğu köylere doğru hareket edeceğiz. Bu köylerden biri Zuğa köyü.

 3. 3. Gün ÇAMLIHEMŞİN-KONAKLAR

  Bugün Çamlıhemşin günümüz. Burada da vadinin köylerinde tur atıp, yüzyıllık konaklardan birinde misafirlerimize çay uzmanımız eşliğinde çay ikramı yapacağız.

 4. 4. Gün ÇAĞLAYAN VADİSİ

  Bugünkü durağımız çay bahçeleriyle içiçe olan Fındıklı’nın Çağlayan vadisi. Burada hem çay bahçeleriyle içiçe geçen yaşamı görecek hem üreticiyle sohbet edeceğiz. Mola yerimiz yine eski bir konak, yemek ve çay aktivitemiz burada.

 5. 5. Gün POKUT VE SAL YAYLALARI

  Kısa bir yayla panoraması için Pokut ve Sal yaylalarına doğru hareket edeceğiz. Buradan 2 bin metre yükseklikten Kaçkarlar’ı izlettireceğiz misafirlerimize, dönüşte bir çay molasının ardından öğle yemeğini vadide alıp transfer işlemini gerçekleştireceğiz.

TUR NOTLARI
  Doğu Karadeniz'in en özel bitkisi çayın tarladan sofraya öyküsüne tanıklık edebileceğiniz özel bir program.
Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
23 Mayıs 2020
27 Mayıs 2020
Açık
1700 TL