SONBAHAR FIRTINASI (7 Gün)

Kişi Başı 1650 TL

Ne demiş şair, “yüce karlı dağların bile selam durduğu o güzelim kent…” Trabzon’dasınız ama sizi ötelere çağıran bir davet var. Trabzon’dan iki saatlik bilemediniz üç saatlik bir yolculukla Ayder’e doğru yol alıyorsunuz. Ardeşen’e doğru Kaçkarlar’ı göreceksiniz, sakın şaşırmayın. Kaçkarlar’daki mevsim dünüşüme Fırtına Vadisi boyunca tanık olacağınız bir masalın peşine düştünüz, e iyi de ettiniz. Belki her yerde sonbahar güzeldir ama burayı görmemişseniz en iyisini yaşamamışsınız demektir. Kendini doğaya koşulsuz teslim etmek isteyenlere özel bir tur.

 • Zorluk Derecesi Rota
  KOLAY
 • Kişi Sayısı Min / Max
  8 / 14
Paket Neleri Kapsıyor ? Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsıyor

Pakete dahil olan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Bütün ara transferler
 • Rehberlik ücreti
 • Konaklama/Yarım Pansiyon (Ada Bungalov)
 • Seyahat sigortası
 • Öğle yemekleri
Pakete Dahil Olmayanlar Ödediğiniz Ücret Neleri Kapsamıyor

Pakete dahil olmayan hizmetler aşağıda listelenmiştr;

 • Elimizde olmayacak nedenlerden dolayı program değişikliğinden kaynaklanan giderler
 • Kişisel masraflar ve eğlence giderleri
 • Tur sırasında ekstra masraflarınız.
 1. 1.Gün TRABZON/FIRTINA VADİSİ/ÇİNÇİVA KÖYÜ

  İlk günün heyecanı bir başka olur. Trabzon’a indiniz, ilk heyecan başladı. Sizi transfer ettikten sonra; Fırtına Vadisi’ne doğru yol alıyoruz. Sonbaharın ilk demlerini yaşamaya başladınız. Çinçiva köyüne selam veriyoruz.Ardından pansiyonumuza yerleşiyoruz.

 2. 2.Gün HABAK KÖYÜNDEN ORTAN KÖYÜNE

  Habak köyüne çıkıp, yüzyıllık konakları ziyaret ediyoruz. Habak köyünden orman içi bir patikayla Konaklar mahallesine geçiyoruz. Bu patikada bir sürpriz de var. Öğle yemeğinin ardından Ortan köyüne doğru yol alıyoruz. Ve asıl hikâye burada başlıyor. Ortan köyünden Konaklar’a yürüyeceğimiz yol oldukça sıkı bir patika ama çok çok keyifli şimdiden söyleyelim.

 3. 3.Gün SAL, POKUT VE HAZİNDAĞ

  Zaman ne çabuk geçiyor, geldik üçüncü güne. Bu kez de Kaçkarlar’ı 360 derece görebilceğiniz yaylalara doğru alıyoruz. Pokutsal olarak anılan bu yaylaların kutsallığı nerden geliyor bilinmez ama her daim en çok görülesi yerlerden oldular . O nedenle siz görmeseniz ayıp olurdu. Sal yaylası bir düzlükte kurulmuş, Pokut ise bir sırtın üstüne. Birbirlerine yüzyıllardır komşuluk ediyorlar iyi kötü… Ama gelenleri büyüledikleri aşikâr. Tabii bununla da sınırlı değil, gördükleriniz bütün bir Kaçkar’ın sıkıştırılmış hali gibi, nerdeyse her yeri görüyorsunuz. Sonra yetmiyor, bir de Hazindağ yaylasına gidiyorsunuz, sonbaharın tüm tadıyla, asırlık anıt ağaçların içinden…

 4. 4.Gün ZİLKALE,PALOVİT, ÇAT,ELEVİT

  Boydan boya bir Fırtına günü bugün. Öncelikle eski bir Ceneviz kalesi olan Zilkale’ye uğruyoruz, Fırtına deresini yukarıdan izliyoruz. Sonra Türkiye’nin yağmur ormanları niteliğindeki Palovit vadisine dalıyoruz. Bu vadide kısa bir yürüyüş yapacağız ki ormanların zenginliğini görebilelim. Sonra da Çat köyüne gidiyoruz. Çat köyü, iki derenin “çat”tığı yani karşılaştığı yerde, o nedenle geniş mi geniş, Milka reklamında İsviçre Alpleri diye yutturulan yer de Çat’ın ta kendisidir. Gerisini siz düşünün artık.

 5. 5.Gün HAÇİVANAK YAYLASI

  Elevit yaylasına doğru hareket ediyoruz. Elevit yaylasından da Haçivanak yaylasına yürüyoruz. Elevit, 1800 metrede nüfusu belirsiz bir yayla köyü, vallahi kendileri öyle diyor ama Elevit bizi kesmeyecek ki daha yükseklere doğru yol alacağız. Haçevanak yaylasını görmeden olmaz. Kesme taş evlerinin üzerinde kırmızı likenlerin olduğu, seyrine doyum olmayan bu yaylada sonbahar, hele hele bulutlar da üzerindeyse bir film platosu gibi oluyor.

 6. 6.Gün KALE-İ BALA, ÇİÇEKLİ YAYLA

  Bu sefer yine Çat hattına giriyoruz ama bu sefer kaptanımız bizi sağa doğru yöneltecek. Çünkü bir dağın ardında bambaşka bir yere yol alıyoruz. Yine bir Ceneviz kalesi ama bu kez, daha farklı, kartal yuvasına konumlanmış, afili bir kale. Etrafı izlemenin tadına doyulmaz. Fotoğraf makineleri eksik olmasın. Ardından bir başka seyir terasına Çiçekli yaylaya doğru yol alacağız, Kale yaylasının içerisinden geçerek hem de. Kale yaylası ise arkasındaki Hunut sağıyla oldukça görkemli duruyor. Geniş çayırlıklar ve sakin bir ova. Kaçkarlar’ın bu değişik yüzünü gördükten sonra Goboca’ya geri dönüyoruz, Çat’ta çay içerek tabii

 7. 7.Gün KOBOŞ,KÜŞÜVE VE TRANSFER

  Vadinin köylerine doğru yol alıyoruz. Burada da köyler arası yürüyüşler var, güzel evler var, insanlar var, belki bayram vesilesiyle baklava yeme şansımız da var. Her veda zordur buradan bu mevsimde ayrılmak daha da zor gelecek size, mendillerinizi hazırlayın, biz de hazır tutacağız.Bir dahaki sefere görüşmek üzere…

TUR NOTLARI

  Konaklama: Tüm konaklamalar Ada Pansiyon( Çinçiva) köyünde.

  Yeme içme: yerel mutfak ve kumanya

  Ulaşım: Geniş ve rahat minibüsler

  Yürüyüş: maksimum 2-4 saat arası.

  Malzeme: Mevsim koşullarına göre yedek ayakkabı, çorap, sırt çantası.

  Havaalanı buluşma saati sabah 9.00-9.30, dönüş için de 17.00'de havaalanında olacak şekilde ayarlanmalıdır.

   

   

  Yaylalarda Bakkal, market gibi yerler yok olsa bile imkanları kısıtlı bu yüzden merkezlerden bu ihtiyaçları karşılamanız gerekmektedir; rehberimiz gerekli bilgilendirmeleri tur içerisinde yapacaktır.
  Rezervasyon iptali 15 gün öncesine kadar iade edilir. 15 günden sonra tur fiyatının %30 bir hafta kala tur fiyatının %50 kesinti yapılır. Tura 4 gün kala ücret iade edilmez.
  Tur ücretleri iki taksitle, peşin olarak ödenir, kredi kartı geçerli değildir.
  Tur Rehberi hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Başlangıç Tarihi İlk Gün Bitiş Tarihi Son Gün Aktiflik Durumu Açık / Kapalı Ücret Kişi Başı  
16 Eylül 2018
22 Eylül 2018
Açık
1650 TL
23 Eylül 2018
29 Eylül 2018
Açık
1650 TL
07 Ekim 2018
13 Ekim 2018
Açık
1650 TL
14 Ekim 2018
20 Ekim 2018
Açık
1650 TL
21 Ekim 2018
27 Ekim 2018
Açık
1650 TL